Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věděli jste, že...?

10. 8. 2007

32% Čechů má nejraději polohu žena nahoře, duhá nejoblíbenější je poloha zezadu.

23%  českých mužů považuje letušku za povolání s největším sex-appealem.

71% Čechů tvrdí, že je spokojeno se svým sexuálním životem.

25% žen navštěvuje internetové stránky pro dospělé.

Obrazek

REKORD V LÍBÁNÍ

Český rekord dokázal vytvořit na počest svátku sv. Valentýna 14. února roku 1998 Petr Kříž, který se vydržel líbat se svou partnerkou bez přestávky celých 12 hodin a 36 minut. Světové rekordy jsou v této disciplíně ještě o celých 15 hodin delší.

LÍBÁNÍ NA POZDRAV

Francouzi se zdraví polibkem na obě tváře. Tato zvyklost se však regionálně liší. Někde se líbají třikrát, někde čtyřikrát. Španělé se zdraví políbením na obě tváře. Eskymáci se líbají nosy - výměnu slin totiž považují za krajně neslušnou. Česká pusa míří rovnou na rty. A líbáme se v průměru 1,3x za den. To je trochu málo, ne? Tak rychle zamíchejme statistikami a zlepšeme si reputaci!

LÍBÁNÍ V ČÍSLECH

  • Jeden jediný polibek se skládá z 0,7 miligramu bílkoviny, 0,16 mg žlázové tekutiny, 61 mg vody, 0,45 mg sili a také 0,76 tuku.
  • Podle propočtu vědců průměrně prolíbáme během sedmdesáti let života více než sedmdesát šest dnů!
  • Líbání je zdravé. Působí proti obtížím s krevním oběhem, snižuje hodnotu cholesterolu v krvi, působí proti problémům se žlučníkem, žaludekm a kornatěním cév.
  • Líbání je také dobré pro péči o zuby, neboť když člověk myslí na vášnivý polibek nebo se na něj těší zvyšuje, se vyměšování slin. Sliny rozpouštějí zubní plak a odstraňují škodlivé bakterie. Lékaři dokonce ve slinách objevili substance, které jsou při polibku předávány partnerovi a vyvolávají u něj rychlé samoléčení všech otevřených poranění.
  • Při polibku (především vášnivém) se vylučují látky, označované jako hormony lásky a štěstí. Další pozitivní hormon serotonin zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu a přispívá k vylučování adrenalinu. Shrneme-li tyto informace do kostky, líbání zkrátka vyvolálá pozitivní stres. A ten je fajn!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář